Skip to content

Twój 1tRIPr®

do uprawy pasowej

Zapisz się na DARMOWE TESTY już teraz!

Zapisz się na darmowe testy:

ORTHMAN 1tRIPr® z USA

Absolutna nowość na polskim rynku przystawek rolniczych. Pochodząca od pioniera precyzyjnej uprawy pasowej (tzw. „strip till”) przystawka to solidna, a zarazem prosta w budowie maszyna. Cytując pierwsze recenzje po premierze na Opolagrze „solidna i zbudowana jak czołg” najlepiej obrazuje jej jakość wykonania.

Przemyślana i dopracowywana przez lata konstrukcja zapewnia niebywałą trwałość, wysoką żywotność elementów roboczych, prostotę wymian i napraw (bez długich przestojów w polu), a także jest pozbawiona newralgicznych i delikatnych elementów roboczych takich jak poduszki pneumatyczne, przewody pneumatyczne i hydrauliczne, czy ich złącza.

 

Na uwagę zasługuje również sama technologia uprawy pasowej, która dopiero zyskuje popularność w naszym kraju. Jej zastosowanie daje możliwość wykonania wszystkich zabiegów uprawowych nawet w 1 przejeździe. Dodatkowo w czasach, gdy susza daje się coraz bardziej we znaki, szczególnie istotna jest odpowiednia gospodarka wodna w glebie. W technologii pasowej uprawiany jest jedynie pas gleby, do którego bezpośrednio trafią nasiona. 

W przypadku ORTHMAN 1tRIPr®, ząb uprawowy może zagłębić się nawet na 28 cm rozbijając podeszwę płużną bez odwracania gleby, tworząc idealne łoże siewne, a ingerując jedynie w 33% gleby na polu (wg wyników badań firmy ORTHMAN). Pozwala to zredukować erozję, zachować odpowiednią wilgotność gleby oraz zwiększyć jej bioróżnorodność i aktywność mikrobiologiczną

Co więcej, jak wynika z doświadczeń rolników już korzystających z 1tRIPr®, plony wbrew obiegowej opinii, już w pierwszym roku są takie same lub nawet większe niż w tradycyjnej uprawie, przy znacznie niższych kosztach.

Dzięki możliwości wykonania wszystkich zabiegów za 1 przejazdem (w połączeniu z siewnikiem), 1tRIPr® dodatkowo pozwala oszczędzić czas pracy maszyn, ludzi, koszty paliwa oraz części eksploatacyjnych. Ponadto nawozy są aplikowane bardzo precyzyjnie na 2 indywidualnie regulowanych głębokościach, dla ich skuteczniejszej przyswajalności w kolejnych stadiach rozwoju systemu korzeniowego, co przy obecnej cenie i dostępności nawozów jest szczególną zaletą i zapewnia ogromne oszczędności przez lata. 

Co więcej, równoległe połączenie firmy ORTHMAN zapewnia stałą głębokość uprawy i aplikacji nawozów nawet na nierównym polu, a modułowa konstrukcja dowolność konfiguracji przystawki.

1tRIPr® dostępny jest w konfiguracjach od 4- do 16-rzędów z wykorzystaniem sztywnej lub składanej ramy. Dzięki temu jest łatwy w transporcie oraz nadaje się zarówno na małe, jak i duże areały. Zależnie od konfiguracji może pracować z mocą już od 100 KM, aż po dostępne obecnie nawet najmocniejsze ciągniki.

Wypełnij formularz dostępny na tej stronie, a my skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić Ci wszystkie zalety 1tRIPr®, a także przygotować ofertę opartą o indywidualną konfigurację przystawki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie do analizy mleka?
Zadzwoń, a odpowiemy na nurtujące pytania!

Wypełnij formularz, by poznać szczegóły