Skip to content

Analiza mleka

Analiza mleka z AfiMilk

Chcesz zadbać o najwyższą jakość otrzymywanego mleka, zwiększyć wydajność produkcji i ograniczyć koszty? Doskonałym rozwiązaniem będzie inwestycja w system do analizy mleka AfiLab marki Afimilk. To renomowany system do analizy mleka wykorzystujący czujnik Afimilk MPC. Powinien być podstawą zarządzania każdą profesjonalną hodowlą krów mlecznych.

Dzięki temu zaawansowanemu rozwiązaniu zebrane dane są od razu przetwarzane, a hodowca otrzymuje konkretne informacje na temat jakości mleka i stanu zdrowia zwierząt – to praktyczne wskazówki, które od razu może wykorzystać w swojej hodowli, zapobiegając stratom.

System do analizy Afilab

System do analizy mleka Afilab to skuteczne i kompleksowe rozwiązanie, które pozwala na bieżąco kontrolować stan zdrowia krów i jakość mleka. System składa się z nowoczesnych czujników Afimilk MPC (Milking Point Controler), które umożliwiają dokładne zmierzenie ilości i przewodności mleka.

Dzięki czujnikom Afilab możliwa jest dokładna analiza składu mleka pod kątem zawartości białka, tłuszczu i laktozy. Pracę czujników mogą uzupełnić pedometry i respondery karkowe, które umożliwiają lepszą kontrolę stanu zdrowia zwierząt. 

Dlaczego warto?

Wykorzystanie systemu AfiLab marki Afimilk oznacza dla hodowcy bardzo wymierne korzyści. Przede wszystkim otrzymuje istotne informacje o jakości mleka i stanie zdrowia krów na bieżąco. Bez wykorzystania systemu konieczne jest wysyłanie próbek do laboratorium – co przekłada się na oczekiwanie z rozpoczęciem leczenia zwierząt i nie ma się pewności, czy produkowane mleko jest dobrej jakości i nadaje się do spożycia.

Wykorzystanie systemu Afilab marki Afimilk pozwala wykryć we wczesnym stadium i leczyć problemy u zwierząt takie jak:

  • ketoza,
  • kwasica,
  • zapalenie wymienia.

To problemy, które przekładają się na utratę mleka u krów. Problemy ze zdrowiem mogą powodować nie tylko cierpienie zwierząt, ale i straty finansowe dla hodowcy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o systemie do analizy mleka?
Zadzwoń, a odpowiemy na nurtujące pytania!