Skip to content

Oleje i smary

Oleje i smary fuchs

Stosowanie olejów i środków smarnych może znacząco przedłużyć sprawność i żywotność maszyn w stosowanych w różnych branżach. W naszej ofercie posiadamy najwyższej jakości produkty marek Fuchs oraz Shell, które idealnie sprawdzą się w rolnictwie, budownictwie i transporcie.

Podczas pracy maszyn w ich silnikach poszczególne metalowe elementy trą o siebie z ogromną prędkością. To skutkuje wytwarzaniem się ciepła, które powoduje stopniowe uszkadzanie silnika. Dzięki stosowaniu dobrej jakości olejów i smarów części maszyn zostają zabezpieczone przed tarciem i nie nagrzewają się tak szybko. Na dodatek usuwane są zabrudzenia nagromadzone w silniku. To sprawia, że możemy dłużej cieszyć się ich sprawnością.

Środki smarne w rolnictwie

Dzięki zastosowaniu środków smarnych możliwe jest znaczące podniesienie efektywności pracy na roli, która w dużej mierze zależy właśnie od sprawności maszyn takich jak kombajny, ciągniki czy rozsiewacze.

Wysokiej jakości środek smarny sprawi, że wyeliminujesz przestoje, nie tracąc czasu na naprawy sprzętu w warsztacie, zwiększysz jego żywotność, a także zminimalizujesz emisję dwutlenku węgla. To zapewni Ci wydajną, konkurencyjną produkcję!

Smary i oleje dla maszyn budowlanych

Praca w budownictwie często wiąże się z wykonywaniem zadań pod presją czasu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest realizacja projektu w terminie. Z tego powodu niezwykle ważna jest sprawność maszyn budowlanych takich jak żurawie, koparki, ładowarki czy rozściełacze.

Stosując odpowiednio dobrane i sprawdzone środki smarne w budownictwie możliwe jest wyeliminowanie awarii i niedostępności maszyn, a co się z tym łączy, minimalizacja kosztów i większa wydajność pracy.

Środki smarne
w transporcie

Niezwykle istotną rolę odgrywają środki smarne w transporcie. Sukces w tej branży wymaga ogromnej dbałości o flotę pojazdów. Aby zachować sprawność i bezawaryjność pojazdów ciężarowych i autobusów, należy systematycznie stosować środki smarne do układów napędowych, a także pamiętać o okresowych wymianach. To pozwala na wyeliminowanie awarii, utrzymanie wszystkich pojazdów w ruchu i maksymalizację efektywności kosztowej.

Nie wiesz, jaki olej lub smar będzie odpowiedni do Twoich maszyn? Zadzwoń, a pomożemy Ci w doborze!