Skip to content

Filtry do maszyn

Filtry do maszyn

Dbając o sprawność i długowieczność swojego sprzętu warto pamiętać przede wszystkim o odpowiedniej filtracji. Filtry do maszyn mają różne zastosowanie, rozróżniamy wiele rodzajów, ale ich funkcja jest jasna. Filtry mają odseparować zanieczyszczenia paliwa, powietrza, oleju czy innych cieczy w układzie mechanicznym. Niezastosowanie dopasowanego do danej maszyny filtru może poskutkować uszkodzeniem i awarią, której naprawa zazwyczaj okazuje się znacznie droższa niż koszt zakupu filtru.

Dobór filtrów do maszyn

Odpowiedni filtr do maszyn to podstawa w prawidłowym działaniu każdego z układów, a przede wszystkim zabezpieczeniu silnika, pompy, czy innych podzespołów. Jako, iż w swojej ofercie mamy wiele rodzajów filtrów, służymy pomocą w doborze odpowiedniego modelu do posiadanego typu maszyny. Oferujemy filtry do maszyn rolniczych, przemysłowych, budowlanych, a także samochodów osobowych czy ciężarowych. W swoich magazynach mamy filtry wielu uznanych producentów, którzy przy produkcji stawiają przede wszystkim na jakość i trwałość ich produktów.

Rodzaje filtrów do maszyn – nasza oferta

Filtry powietrza

Filtr powietrza ma za zadanie blokować przedostawanie się zanieczyszczeń do silnika danej maszyny rolniczej, budowlanej, przemysłowej, czy samochodów osobowych i ciężarowych. Słaba filtracja powietrza skutkuje tym, iż drobinki pyłów przedostające się do silnika przyśpieszają zużywanie się tłoków. Często prowadzi to do zmniejszenia efektywności działania silnika, a także zwiększenia emisji spalin. 

Odpowiednio dobrany filtr powietrza usuwa z zasysanego powietrza wszelkie niepożądane zanieczyszczenia i chroni silnik przed awarią.

Filtry paliwa

Odpowiedni filtr paliwa zadba, by wraz z paliwem do układu wtryskowego nie dotarło żadne zanieczyszczenie, czy to w postacie cząsteczek stałych, czy cząsteczek wody. Odpowiednia filtracja dba o jakość paliwa przedostającego się do układu i odpowiednio zabezpiecza przed niepożądanymi efektami zanieczyszczenia układu. Za filtrację paliwa często odpowiada większa ilość filtrów czyli tak zwany filtr wstępny, filtr główny, separator wody, a także filtr końcowy. Każdy z nich ma za zadanie oczyszczenie paliwa na danym etapie – od wlewu paliwa do zbiornika, po ostateczne oczyszczenie z najmniejszych drobin.

Nie wiesz, jakie filtry będzie odpowiednie do Twoich maszyn?
Zadzwoń, a pomożemy Ci w wyborze!

Filtry oleju

Stosowanie dobrej jakości filtrów olejów w maszynach rolniczych, budowlanych czy przemysłowych zwiększa wydajność olejów silnikowych. Na dodatek stanowią dodatkową ochronę silników i wydłużają ich czas eksploatacji. Filtry oleju w maszynach stanowią barierę dla zanieczyszczeń, które powstają w trakcie pracy silnika. Przedostanie się zanieczyszczeń do układu mogłoby poskutkować trwałą awarią i często niemałymi kosztami naprawy. Nawet najmniejsza drobinka np. ziarenko piasku mogłoby skrócić żywotność silnika.

Filtry hydrauliczne

W układach hydraulicznych maszyn rolniczych, budowlanych czy przemysłowych wymagane jest użycie smarowania, które przedłuży ich żywotność. Co więcej, oleje w tychże układach powinny być nieskazitelnie czyste – bez jakichkolwiek zanieczyszczeń, by nie obniżyć efektywności działania układu hydraulicznego. Może to również doprowadzić do większych awarii. Pewne jest jedno – należy dobrać odpowiednie filtry hydrauliczne, które zapobiegną niepożądanym efektom.

Jeśli masz problem z doborem odpowiednich filtrów do swoich maszyn, skontaktuj się z nami – z chęcią doradzimy!