Skip to content

Hale udojowe

Hala udojowa

Hale udojowe odgrywają olbrzymią rolę w zarządzaniu stadem w oborach wolnostojących, gdzie hodowla jest najbardziej intensywna. Najnowocześniejsze systemy marki Afimilk pozwalają na zwiększenie efektywności pracy instalacji udojowej, dzięki wykorzystaniu skutecznych narzędzi automatyzacji produkcji. Zyskaj czas i podnieś jakość swojej hodowli!

Wyposażenie Afimilk

W dużych gospodarstwach szczególne znaczenie odgrywa kontrola człowieka nad poszczególnymi zwierzętami. Firma Afimilk zapewnia przyjazną dla rolników technologię, która pozwala na pozyskiwanie informacji o wszystkich osobnikach i usprawnienie zarządzania instalacją udojową. Dzięki wykorzystaniu zestawu specjalistycznych czujników pomiaru mleka rejestrowane są wszystkie najważniejsze parametry podczas dojenia każdej z krów.

In-Line Milk Lab

Hala udojowa z wykorzystaniem In-Line Milk Lab pozwala całkowicie zmienić sposób zarządzania stadem i osiągnąć znacznie lepsze wyniki produkcji mleka niż dotychczas. Czujniki w urządzeniach pozwalają badać mleko pod kątem zawartości białka, laktozy i tłuszczu.

Dane pomiarowe są od razu przypisywane do konkretnych zwierząt. To może uchronić hodowcę przed sytuacją, gdy konieczne będzie wylanie większej ilości zmieszanego mleka. Pozwolą również wcześnie wykrywać choroby takie jak ketoza, zapalenie wymienia czy kwasica i im zapobiegać.

Afifarm w halach udojowych

Afifarm to obecnie najbardziej zaawansowany dostępny na rynku system do zarządzania stadem. To rozwiązanie kompleksowe – innowacyjne oprogramowanie, które pozwala łatwo kontrolować całe stado w różnych fazach rozwoju przy pomocy wygodnego pulpitu nawigacyjnego. 

Jest to narzędzie bardzo wygodne również dla początkujących rolników, jak i tych, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z podobnych systemów. System Afifarm może być obsługiwany zdalnie również przy pomocy aplikacji na smartfona.

Separacja zwierząt

Afisort to innowacyjny system, który ułatwia separację zwierząt. Gdy konieczne jest wyprowadzenie niektórych krów z obory, na przykład w celu leczenia, często dochodzi do sytuacji, które bywają bardzo stresujące zarówno dla zwierząt, jak i personelu.

Afisort to rozwiązania dostosowane do potrzeb hodowli różnej wielkości. Możesz ustawić dowolną kolejność sortowania przebywając w hali lub w biurze, przy komputerze. To sprawi, że zwierzęta będą spokojniejsze, a Ty będziesz mógł wykonywać swoje zadania przy pomocy mniejszej liczby współpracowników.

Chcesz dowiedzieć się o halach udojowych?
Zadzwoń, a odpowiemy na nurtujące pytania!