Skip to content

Domki dla cieląt

Budki dla cieląt CalfOTel

Zastanawiasz się nad optymalną formą odchowu cieląt w Twoim gospodarstwie? Liczysz na szybki wzrost, a zarazem wygodę przy pracach związanych z hodowlą? Poznaj budki dla cieląt CalfOTel, które dają Ci szansę na zapewnienie odpowiednich warunków. Zimny chów (często nazywany również chowem tlenowym) sprawia, że cielęta są zdrowsze, szybko rosną, a co najważniejsze, nie ulegają infekcjom. Domki dla cieląt to zdrowsza i tańsza alternatywa dla obory, która jest idealnym środowiskiem do rozwijania się infekcji, często prowadzących do upadków cieląt.

Budowa domków dla cieląt

Dobre efekty chowu w budkach dla cieląt CalfOTel (nazywane również iglo dla cieląt – ze względu na swój kształt) są efektem odpowiedniej konstrukcji oraz materiałów wykorzystywanych przy ich produkcji. Powstają one z wysokiej jakości włókna szklanego, które nie nagrzewa się przy wysokich temperaturach (odbija promienie słoneczne), a jednocześnie chroni przed mrozami.

Odpowiednia głębokość budki oraz otwory wentylacyjne pozwalają na schronienie przed upałami, zapewniając tym samym dopływ świeżego powietrza i suchość wnętrza. Z kolei zimą przy zastosowaniu większej ilości słomy i ustawieniu domku w przeciwnym kierunku do wiejącego wiatru sprawia, że cielę nie odczuwa dyskomfortu z powodu niskich temperatur. Co więcej, włókno szklane łatwo utrzymać w czystości i pozwala na pełną dezynfekcję przed wprowadzeniem kolejnych cieląt – co jest znaczną przewagą nad drewnianymi domkami dla cieląt.

Zadowolone cielę, zadowolony hodowca

Domki CalfOTel wspomagają zdrowy i szybki rozwój cieląt. Im cielę jest zdrowsze w pierwszych 3 miesiącach życia tym lepiej rośnie w późniejszym okresie. Doświadczenie firmy CalfOTel w budowie systemów odchowu cieląt skutkuje wybitnie małym poziomem infekcji i prawie idealną krzywą wzrostu – niezależnie od pory roku. Chów cieląt w domkach w trakcie zimy jest w pełni bezpieczny, gdyż zwierzę ma zagwarantowane odpowiednie schronienie, a dodatkowo buduje swoją odporność, co skutkuje ich lepszą zdrowotnością.

Masz pytania dotyczące domków dla cieląt CalfOTel?
Zadzwoń, a rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Łatwe utrzymanie czystości w budkach dla cieląt

Domki CalfOTel to nie tylko odpowiednie schronienie dla cieląt, ale również ulga dla właściciela. Budki te są łatwe w utrzymaniu czystości, a to za sprawą niewielkiej wagi i pełnego demontażu elementów. W wygodny sposób podniesiesz wygrodzenie, a cielę na czas sprzątania pozostanie w budce. Podobnie wygląda mycie samego domku dla cieląt – stawiasz konstrukcję z włókna szklanego w pionie i pod ciśnieniem zmywasz zabrudzenia. Z łatwością zdezynfekujesz cały zestaw przed wprowadzeniem młodych cieląt, dbając tym samym o ich zdrowie tuż po narodzeniu.

Budki dla cieląt CalfOTel cechuje również mobilność. Bez żadnych problemów zmienisz ich położenie, co nie przywiązuje Cię do trzymania zwierząt cały czas w tym samym miejscu. W praktyce systemy CalfOTel umożliwiają hodowcy wykonywanie codziennych obowiązków szybciej i efektywniej.

Rodzaje budek dla cieląt

CalfOTel oferuje zarówno pojedyncze, jak i grupowe domki dla cieląt. Pojedyncze domki zalecane są dla cieląt już po narodzinach aż do minimum 3-4 tygodnia życia. Najpóźniej w 8-tygodniu, cielę powinno zostać przeniesione do grupowej budki. W niej może przebywać maksymalnie do 3-miesiąca życia.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nowonarodzone cielę jest odizolowane od innych cieląt i jest chronione przed zakażeniem różnymi infekcjami. Dodatkowo, cielęta z łatwością mogą być monitorowane, a w razie problemu w wygodny sposób odsuniesz dany domek od reszty. Po przejściu do grupowych domków dla cieląt, zwierzę uczy się życia w grupie, a to ograniczy do minimum stres związany z późniejszym przeniesieniem do obory.

Domki dla cieląt z wygrodzeniem

Budki dla cieląt z wygrodzeniem są lepszą alternatywą dla domków z systemem zamkniętym (tzw. domki kanadyjskie), bowiem w nich cielęta mają dostępną większą przestrzeń i mogą swobodnie się poruszać. W razie niepogody w każdym momencie mogą wrócić do budki, w której znajdą schronienie. Ich istotnym atutem pod kątem utrzymania czystości jest próg, który zapobiega dostawaniu się większości odchodów do budki. Próg sprawia, iż zabrudzona słoma nie miesza się z czystą, znajdującą się wewnątrz budki. Dodatkowo w wygrodzeniach domków CalfOTel montowane są karmidła, a także poidła ze smoczkiem ułatwiającym przyjmowanie mleka lub preparatu mlekozastępczego cielętom.

Dostępne modele domków dla cieląt CalfOTel:

  • CalfOTel Small
  • CalfOTel Comfort
  • CalfOTel Open Top
  • CalfOTel XL-5
  • CalfOTel XL-10