Skip to content

Mobilne miksery do pojenia

Miksery do pojenia Urban MilkShuttle

Mobilny mikser do pojenia cieląt Urban MilkShuttle to idealny sposób na to, by ułatwić sobie transport mleka podczas pojenia cieląt. Dostarczenie pokarmu zwierzętom tradycyjnymi metodami wymaga bardzo dużych nakładów sił i czasu. 

Taksówka mleczna doskonale zastępuje ciężką, fizyczną pracę przy noszeniu pojemników z mlekiem, pozwala również zagwarantować jego idealną świeżość. Rozwiązanie to niesie ze sobą korzyści zarówno dla osoby obsługującej, jak i zwierząt.

 

Zalety taksówki mlecznej

Mobilny mikser do pojenia cieląt to nowoczesne urządzenie z napędem elektrycznym, który umożliwia wygodne dostarczenie świeżo zmieszanego mleka do zwierząt. Dzięki wygodnej końcówce z ergonomicznym pistoletem, mleko jest w wygodny sposób dozowane każdemu z cieląt. 

Hodowca może zaprogramować jedną z trzech ilości mleka, które będą podawane. Dwustopniowe mieszadło idealnie nadaje się zarówno do mleka pełnego, jak preparatów mlekozastępczych. 

To doskonały sposób na to, by zaoszczędzić czas. Napojenie 30 cieląt z wiader zajmuje około 25 minut, zaś przy wykorzystaniu mobilnego miksera Urban MilkShuttle jest to wyłącznie 11 minut.

Mdele mobilnych mikserów

Modele podstawowe mobilnych mikserów Urban Milkshuttle dostępne są w różnych rozmiarach dostosowanych do potrzeb właścicieli stad o różnej wielkości. Oferowane są urządzenia ze zbiornikami w czterech różnych pojemnościach:

  • 100 litrów,
  • 150 litrów,
  • 200 litrów,
  • 250 litrów.

Istnieje możliwość fabrycznego wyposażenia modeli podstawowych w napęd elektryczny o dużej mocy, co jeszcze bardziej ułatwi transport mleka także na trudnym terenie (na przykład na wzniesieniach czy nierównej powierzchni).

Wyposażenie taksówki mlecznej

Panel obsługowy – przejrzysty panel umożliwia łatwą i wygodną obsługę, a także gromadzenie danych oraz zaprogramowanie różnych stopni ogrzewania mleka.

Układ jezdny – trójkołowy, kompaktowy układ jezdny umożliwia manewrowanie na każdej powierzchni. Urządzenie jest bardzo zwrotne (promień wynosi 1,72 ml) , co umożliwia wygodne dotarcie do każdego miejsca. Hamulec umożliwia przyjęcie bezpiecznej pozycji postojowej.

Opony odporne na przebicie – posiadają rdzeń z wysokoelastycznego tworzywa, który zapewnia idealną stabilizację na podłożu. Na dodatek są bardzo wytrzymałe.

Dozownik – składa się z pompy dozującej i pistoletu z wbudowanym zaworem zwrotnym. Pozwala na wydzielenie cięletom dokładnie takiej porcji mleka, jakiej potrzebują. Można ją ustalić za pomocą panelu obsługowego i wydać przyciskając przycisk na pistolecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o mobilnych mikserach?
Zadzwoń, a opowiemy o szczegółach!